Pamokos netradicinėse erdvėse


Nacionalinė gynybos diena 

Gimnazijoje spalio 10 d. vyko Nacionalinė gynybos diena. Nuo trečios pamokos mokytojus pakeitė kariai, kurių tikslas buvo paaiškinti mokiniams apie nacionalinį saugumą,  ugdyti pilietinius ir patriotinius jausmus.  Labiausiai mokiniams patiko praktiniai užsiėmimai rikiuotės pamokose, ginkluotės ir ekipuotės „pasimatavimai“, karinės estafetės ir kt.  Turbūt kiekvienam mokiniui, piliečiui, svarbu suprasti, kad svarbu kilus grėsmei mylėti ir ginti savo šalį, būti disciplinuotam ir turėti žinių.








Netradicinė tautosakos pamoka

    Spalio 15 d. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos Ia klasės mokiniai Justinas Ankėnas, Ernesta Čičiurkaitė, Oskaras Jarmalis, Viktorija Jeriomina, Dominyka Jurėnaitė, Greta Korzikaitė, Andrius Raginis, Vytautė Rukšėnaitė, Gytis Rutaitis, Modestas Subelis, Kornelija Sventickaitė, Aurelija Šulgaitė, Gintaras Zazirskas, Ernestas Žemaitis su  lietuvių kalbos mokytoja Ale Krinickiene vyko į Linkmenis, kur visus šiltai pasitiko Linkmenų etnografinis ansamblis ,,Linkmena“ vadovaujamas Marytės Aleksionkienės. Gimnazistai dalyvavo netradicinėje dainuojamosios tautosakos pamokoje ,,Liaudies daina - tautos gyvybės versmė".
    Iš pat pradžių buvome įsukti į užburiantį, grožiu bei nuoširdumu, anot gimnazistės Vytautės Rukšėnaitės, dvelkiantį liaudies dainų ir žaidimų sūkurį. Išgirdome autentiškų lietuvių liaudies dainų, sukurtų, ansamblio dainininkės Onos Kliševičienės nuomone,  maždaug prieš 100 metų. Ansamblio dainuojamas liaudies dainas  keitė  etnografiniai žaidimai, Onos Kliševičienės pasakojimai   apie senuosius lietuvių vestuvių papročius bei tradicijas, apie bernelio ir mergelės, anytos ir marčios santykius, žmogaus ir gamtos ryšį. Laikas bėgo nepastebimai. Visiems, anot Vytautės Rukšėnaitės, buvo gera jausti dvasinę bendrystę. Buvo gera matyti, kad jaunimui svarbi tautos kultūrinė, etninė patirtis. 
     O pamokos refleksija vyko prie ansambliečių   padengto vaišių stalo. Vaišinomės sumuštiniais, saldainiais, pačių atsivežtomis lauktuvėmis,sūriu,  dalinomės patirtais įspūdžiais. Aplankę Linkmenų kultūros centre rengiamą antrąjį pasaulyje plaktukų, kalvystės  muziejų, šeimininkių šiltai išlydėti, kupini labai gerų įspūdžių išvykome namo.






                      



Išvažiuojamoji pamoka ,, Ąžuolai žaliuos žemėj Lietuvos“

        Švenčionėlių Mindaugo gimnazija vykdo projektus ,, Atvira mokykla“ ir ,, Pažangi mokykla“. Projekto ,,Pažangi mokykla“ ir būrelio ,,Filosofija mokykloje“ nariai spalio 14 dienos ankstų rytą vyko į netradicines pamokas į Reškutėnų kraštą. Pirmą pamoką vedė buvusi Reškutėnų pagr. mokyklos direktorė , istorijos mokytoja muziejininkė Viktorija Lapėnienė Jodyno miške prie paminklo žuvusiems partizanams. Mokiniai išgirdo gyvą istoriją, kurią apie partizanų likimus surinko pati mokytoja. 




Antra pamoka vyko pas nusipelniusį Lietuvos menininką Juozapą Jakštą, kurio kieme stovi triptika, skirta partizanų atminimui.


Skulptorius supažindino mokinius su savo skulptūrų karalyste: vidury kiemo išdidžiai į dangų iškilęs stovi paminklas Maironiui. Tai pono Jakšto mūza ir vedlys, skatinantis kurti Lietuvai.




Kartais skaudūs išgyvenimai įkvepia siekti tobulumo, kažko nepaprasto. Akys žvelgia į savotišką skulptūrą – priminimą iš išlikusių apdegusių rąstų apie sudegintą šeimos turtą senovinį tėvų kluoną, kurio vietoje šiandien stovi išdidi Jakštų Šeimos koplyčia.



Įeidami į koplyčią visi patekome ne tik į istorinį Lietuvos nepriklausomybės kelią , bet buvome pakerėti nuostabios vargonų muzikos, išgirdome apie karalių Mindaugą ir pamatėme skulptūrą , kurioje įamžintas tų laikų herbas, Altoriaus centre Jėzus, teikiantys dvasinę ramybę, o šalia Mergelės Marijos – tikroji Jakšto Motina.



Koks turi būti šeimos ryšys , kad sūnus įamžintų mamą šventovėje ...



Pamoka neturėjo skambučių, nes ji truko tris valandas be pertraukų ir mokiniai buvo žingeidūs, susidomėję, apšalę.
Atsisveikindami su Mokytojais Viktorija Lapėniene ir Juozapu Jakštu mokinai įteikė V. Lapėnienei jos portretą, kurį nupiešė mūsų 2a kl. gimnazistė Indrė Meidutė, o ąžuolų įamžintojui laišką, kurį visi perskaitė . Mokytojai buvo apdovanoti Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos padėkomis.



Komentarų nėra :

Rašyti komentarą